جوانسازی و زیباسازی پوست صورت

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، غلبه بر نشانه‌های پیری امکان‌پذیر است، صرف‌نظر از اینکه علت آن نور خورشید، استرس و یا مسائل دیگر باشد. پوست شما هر مشکلی داشته باشد، از لک صورت، پیری، چین و چروک و خطوط پا کلاغی گرفته تا خال، لکه‌های ناهموار و اسکار، ما راه حلی برای کمک به بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما ارائه می‌دهیم.

تزریق بوتاکس

این تکنیک درمانی ضد پیری، یک راه سریع و راحت برای جوان سازی پوست صورت و صاف کردن خطوط روی پیشانی و اطراف چشم و دهان بدون نیاز به عمل جراحی است.

بوتاکس از دارویی به نام سم بوتولینوم ساخته شده است. بوتاکس موجب شل شدن عضلات و جلوگیری از تشکیل خطوط و چین و چروک صورت می‌گردد. در این روش، ما تنها عضلات کوچک و خاصی را که مسئول خطوط و چین و چروک ناخواسته هستند، مورد هدف قرار می‌دهیم. به این ترتیب، عضلات مسئول حالات چهره عادی شما دست‌نخورده باقی خواهد ماند. اگر این عمل به درستی و توسط یک پزشک مجرب انجام شود، می‌تواند موجب صاف و نرم کردن پوست و احیای پوست جوان و شاداب شما گردد.

تزریق ژل و چربی

ما برای درمان‌ چین و چروک و جوان سازی پوست صورت از ژل‌های تزریقی استفاده می‌کنیم که همگی از اسید هیالورونیک (رستیلین، ژوودرم) ساخته شده‌اند. ژل‌ها مواد موقتی هستند که دوام تاثیر آنها ۹ تا ۱۲ ماه است. از تزریق ژل برای حجیم کردن و درمان چروک دور لب نیز استفاده می‌شود. همچنین خطوط و شیارهای عمیق (برای مثال خط خنده که از بینی به گوشه دهان می‌رسد) و خطوط ظریف (برای مثال خطوط اطراف دهان افراد سیگاری که اغلب باعث خونریزی می‌شود) با تزریق ژل قابل درمان است.

جوانسازی پوست با لیزر RF فرکشنال

تکنیک سنتی جوانسازی پوست از طریق تخریب با انرژی گرمایی لیزر انجام می‌شود. از آنجا که سطح کامل پوست برداشته می‌شود، نیازمند دوره بهبودی طولانی‌تری است. فناوری لیزر فرکشنال، دسترسی به لایه‌های عمیق‌تر پوست را ممکن می‌کند، اما به جای منطقه وسیع‌تری از پوست، به صورت نقطه‌ای، پوست را تحت پوشش قرار می‌دهد. انرژی RF باعث ایجاد آسیب پوستی می‌شود که در منطقه نقاط ماتریکس، با تسریع فرایند درمان و بدون آسیب دیدن بافت اطراف نقاط ماتریکس، به حداکثر می‌رسد. به این ترتیب، جوانسازی پوست با آر اف می‌تواند موجب بهبود بسیار مؤثرتری در رنگ و بافت پوست گردد، در عین حال که زمان بهبودی آن به میزان قابل توجهی کمتر از جوانسازی تخریبی با لیزر C02 است. عوارض لیزر فرکشنال بسیار کم است و زخم بسیار سطحی بعد از این لیزر بسرعت طی ۳ تا ۵ روز و قرمزی بعد از ان هم حداکثر بعد ازدو تا چهارهفته بهبود می یابد و شخصی که لیزر شده براحتی میتواند به فعالییت های روزمره و خارج منزل خود براحتی و بدون نگرانی ادامه دهد.

بر خلاف لیزر فراکشنال که قطر تخریب لایه‌های عمیق‌تر پوست به اندازه تخریب سطح پوست است، در روش جوانسازی در زیر پوست، میزان تخریب عمقی، بیشتر از لایه‌های فوقانی پوست است. (مانند یک مخروط معکوس).

بعد از درمان، ممکن است متوجه شوید که تولید سطوح کلاژن مفید و سلول‌های جدید پوست سالم در حال افزایش است. به‌تدریج، چین و چروک ملایم تا متوسط و لکه‌های سطحی پوست کاهش می‌یابد و بافت پوست شما نرم و صاف و سفت‌تر می‌شود.